Erdoğan Rejiminin Radikal Teröre Desteği Artık Biliniyor

Erdoğan Rejiminin Radikal Teröre Desteği Artık Biliniyor

- ‎فيTürkçe

Mısır Parlamentosunda Arap işlerinden sorumlu komite Türkiye rejiminin Suriye’nin Afrin Kentine bulunduğu barbar saldırıyı keskin bir dille kınarken bunun Suriye’nin egemenliği ve uluslar arası kanunlara açık ve tehlikeli bir ihlal teşkil ettiğini vurguladı.

 

 

Komite yayınladığı beyanda; Erdoğan rejiminin Suriye toprakları ve egemenliğine karşı bu saldırısının bölge ve uluslar arası güvenlik istikrarı ciddi bir şekilde tehdit ettiğini kaydetti.

Uluslar arası barış ve güvenliği sağlamakla yükümlü BM güvenlik konseyini bu şüpheli saldırıya derhal son vermesi için zorlayıcı karar ve icraatlar almasını talep eden komite; Türkiye rejiminin IŞİD’, Nusra Cephesi ve daha başka isimler altındaki terör örgütlere muhtelif tür sınırsız desteğinin artık herkes tarafından bilindiğinin altını çizdi.

Komite Erdoğan rejiminin sadece Suriye’de değil, Irak ve Libya’da da radikal uluslar arası radikal teröre askeri, mali ve daha başka muhtelif tür destek temin ettiğinin tüm dünya tarafından bilindiğine dikkat çekti.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *