Saldırılara Askeri Yollarla Cevap Verilecek

Saldırılara Askeri Yollarla Cevap Verilecek

- ‎فيTürkçe

Ulusal Uzlaşma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Haydar; Şam kırsalı Doğu Haresta Bölgesinde bulunan teröristlerin gerilimi azaltma anlaşmasına ihlallerini tekrarlamalarıyla mevcut süreç içinde bu bölgenin uzlaşma çabalarından uzak kaldığını belirtti.

 

 

Başkentte bulunan Şam Otelinde ‘Terör Örgütleri Saflarında Yer Alan Çocuklar’ sloganı altında düzenlenen çalıştay faaliyetlerine katılan Bakan Haydar basına açıklama yaptı. Haydar basın açıklamalarında Haresta Bölgesinde bulunan teröristlerin geçen süre içinde civarda bulunan askeri noktalara, hizmet kurumları ve sivil yerleşim alanlarına sistematik bir şekilde ve sürekli olarak saldırılarda bulunduklarına dikkat çekti. Söz konusu teröristlerin Şam ve kırsalında bir dizi yerleşim bölgesine sürekli olarak gaddar füze saldırılarında bulunduklarını belirten Haydar; bu saldırılar sonucunda çocuk ve kadınların da kurban gittiğini, hizmet kurumları ve altyapı şebekelerinin de hasar gördüğünü ifade etti.

Bölgede bulunan teröristlerin uzlaşma istemediklerini net bir şekilde ortaya koyduklarını belirten Haydar; daha önce de Haresta’da yapılan tüm uzlaşma çabalarını sabote etmeye çalıştıklarını kaydetti.

Vakan haydar terör saldırılarına cevabın her zaman askeri yollarla olacağını ve Haresta’da bunun yapılmakta olduğunu belirtti. Buna rağmen uzlaşma çabalarının devam edeceğini ifade eden Haydar; fakat mevcut süreç içinde bu çabaların pek umutlu olmadığını söyledi.

Bakan Haydar Yermük Bölgesi dahil olmak üzere başkent Şam’ın güneyinin de mevcut terör örgütlerin tutumları nedeniyle uzlaşma çabalarının bu süreç içinde aksadığına dikkat çekti.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *