Suriye Tüm Bölge Halkları Adına Direniyor

Suriye Tüm Bölge Halkları Adına Direniyor

- ‎فيTürkçe

Arap ve İslami Direnişe Destek Topluluğu yıllardır maruz kaldığı terör ve dış komplolara karşı Suriye’ye tam desteğini bir kez daha vurguladı.

 

 

Topluluk Mısır’ın başkenti Kahire’deki merkezinde ‘Direnen ve Zafer Kazanan Suriye’ sloganı altında düzenlediği panelde; Suriye’nin sadece kendisi ve halkı adına değil, tüm bölge ve halkları adına terör ve Siyo-Amerikan planlarına karşı mücadele ettiğinin altını çizdi.

Topluluk Suriye ordusunun yıllardır belli başlı devletlerin edat olarak kullanıp komuta ve destekte bulundukları terör örgütlere karşı kahramanca savaştığını ve şanlı zaferler kazandığına vurgu yaptı.

Topluluğun Mısır Koordinatörü Cemal Zehran Suriye’ye mutlak desteğini ifade ederken, Suriye’nin mücadelesi ve zaferleri sayesinde dünyada güç dengesinin değiştiğini kaydetti.

Arap Düşünür Faruk el Aşri ise Suriye’nin tüm Arap milletinin baş tacı olduğunu, çünkü Siyo-Amerikan planlarına karşı mücadelenin öncüsü sayıldığına dikkat çekti.

Filistinli eski bakan Abdullah Abdullah ise Suriye’de yaşananların tüm bölge devletleri ve halklarını hedef alan düşmancı dış planların bir parçası olduğunu belirtti.

Milli Vifak Partisi Başkanı Muhammed Refat ise Suriye’nin bölge halkları ve haklarını savunan tutumlarından hiçbir zaman caymadığını ve caymayacağını ifade etti.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *